Lääne-Virumaa info, uudised ja kaart
vihm
Täna 5..9°C
  vahelduv
Homme 5..9°C
  selgevihm
Ülehomme 5..8°C
      est   eng  
 
esmaspäev 18. november 22:40
Esilehekülg Lääne-Viru Omavalitsuste Liit Liidu korraldatavad maakondlikud konkursid

Liidu korraldatavad maakondlikud konkursidKonkurss "Lääne-Virumaa kaunis kodu"

Konkursi ”Lääne-Virumaa Kaunis kodu” eesmärgiks on osalemine Vabariigi Presidendi algatatud kodukaunistamise liikumises, eeskujude seadmine, kodukoha kaunistamise traditsioonide jätkamine ja arendamine, elukeskkonna puhtamaks, kaunimaks muutmine, töö- ja elamiskultuuri ausse tõstmise ning väärtustamise läbi. 

Eesti kodukaunistamise liikumise ajalugu ulatub 1936. aastasse, mil riigivanem Konstantin Päts selle algatas. 1997. aastal tõi selle taas au sisse president Lennart Meri  ning alates sellest ajast on  korraldatud üleriigilisi kodukaunistamise konkursse ning presidendile esitatud autasustamiseks üle 1100 kodu.

 

Alates 1999. aastast on korraldanud konkurssi "Kaunis kodu" Eesti Kodukaunistamise Ühenduse (EKKÜ). 2005. aastal kannab konkurss nimetust " Kaunis Eesti kodu".


EKKÜ on kodukaunistamise liikumise korraldanud koostöös maavalitsuste ja kohalike omavalitsustega. Konkurssi viiakse läbi 15. maakonnas ning neljas suuremas linnas - Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Narvas. EKKÜ tegevuse eesmärk on aidata kaasa Eestimaa kaunimaks muutmisele, ühise elukeskkonna korrastamisele ja meie kodukultuuri arendamisele.

2011. aastal koostas EKKÜ rahvusliku programmi „Eesti kaunis kodu", mille eesmärgiks on ühiskonna laiem kaasamine kodukultuuri arendamisse.

Lääne-Viru maakondliku konkursi korraldajaks on Lääne-Viru Omavalitsuste Liit.Konkursi korra leiad SIIT


 

Kokursi juhendid ja lisainfo on leitav SIITLääne-Viru Omavalitsuste Liit    Rakvere, Kreutzwaldi 5, tel: 325 8044       Kirjuta toimetajale!
Made by 
www.wiseman.ee