Lääne-Virumaa info, uudised ja kaart
vihm
Täna 7..11°C
  selgevihm
Homme 10..14°C
  selgevihm
Ülehomme 3..7°C
      est   eng  
 
kolmapäev 13. november 22:29
Esilehekülg Maakonna info Haridus Ettevõtlik haridus

Ettevõtlik haridusEttevõtlusteater kutsus ettevõtlikke noori kaasa mõtlema

Teisipäeval, 8. jaanuaril leidis Rakvere Reaalgümnaasiumis aset Ettevõtlusteatri etendus-seminar. Projekti üheks partneriks oli ka Lääne-Viru maavalitsus.

 

Etendus-seminaril kandis kooliteatri Karla näitlejad ette sketšid, mis käsitlesid ettevõtluses esinevaid situatsioone. Õpetliku näitemängu aluseks on Eesti tehnoloogiaettevõtte AS Yoga lugu ja stsenaarium on koostud fokusseeritud süvaintervjuude käigus kogutud materjali põhjal. Etenduse stsenarist ja lavastaja Heiti Pakk Ugala Teatrist kommenteeris ettemängitut ning pakkus välja võimalikke lahendusi. Valmiva õppematerjali kasutamise võimalusi igapäevases õppetöös selgitas Lääne-Viru Rakenduskõrgkooli lektor Diana Tandru.

Ettevõtlusteatri projekt

Rakvere Ametikool koos partneritega alustas Hasartmängumaksu Nõukogu toetusel kõrg- ja rakenduskõrgkoolide tudengitele, gümnaasiumide ja ametikoolide õpilastele suunatud Ettevõtlusteatri projektiga (https://www.facebook.com/RakvereAmetikool).


Ettevõtluse aluseks on tegus inimene, seega ettevõtlusõpe ei ole kitsalt majandus- või uue äriga alustamise õpe. Läbi nimetatud õppe omandatakse oskusi, teadmisi ja hoiakuid, mis on laiemalt rakendatavad väga erinevates tegevussfäärides.

Projekti eesmärk on innovatiivse e-vormis aktiivõppe metoodika loomise, testimise ja kasutuselevõtu kaudu õpilaste ja üliõpilaste ettevõtlikkuse ja ettevõtlusteadlikkuse arendamine. Tegemist  on olulise pädevusega, mis muudab õpilased (üliõpilased) kõigis nende ettevõtmistes loovamaks ja enesekindlamaks, annab oskuse avaramalt mõelda, olla probleemide lahendamisel tõhus ning analüüsida äriideid objektiivselt.

Projekti raames töötatakse välja uus, muutuvat keskkonda arvestav ning noori köitev lähenemine ettevõtlikkuse ja ettevõtluse õpetamisele koolis ning kõrgkoolis. 2013. aasta veebruaris valmivad materjalid saavad olema kõigile huvilistele veebis õpiobjektidena kättesaadavad.


Ettevõtlikest ja ettevõtlusteadlikest õpilastest (üliõpilastest) kujunevad nii hästi hakkama saavad töövõtjad kui ka tööandjad.

Lääne-Viru maavalitsus on Ettevõtlusteatri üks kaasfinatseerijatest.


Projektijuht Piret Põld, info piretpold@gmail.com.
 

Kasulikud lingid

„Ettevõtlik kool” on haridusprogramm mis on alguse saanud Ida-Virumaal ning on suunatud ettevõtliku õppe integreerimisele koolisüsteemi, et tõsta hariduse kvaliteeti ja seeläbi noorte edukust elus.


Kasulikud viited:

Enterprising Self (Eesti koduleht)

Eesti Kaubandus-Tööstuskoda

Haridus- ja Teadusministeerium
Lääne-Viru Omavalitsuste Liit    Rakvere, Kreutzwaldi 5, tel: 325 8044       Kirjuta toimetajale!
Made by 
www.wiseman.ee