Lääne-Virumaa info, uudised ja kaart
vahelduv
Täna -15..-3°C
  vahelduv
Homme -15..-3°C
  selgelumi
Ülehomme -6..1°C
      est   eng  
 
teisipäev 22. jaanuar 05:03
Esilehekülg Maakonna info Kultuur MTÜ Viru Instituut VIRUMAA KULTUURILUGU

VIRUMAA KULTUURILUGUMitmete õpetajate ettepanekul hakkas MTÜ Viru Instituut 2013.aastal koostama õppekava "Virumaa kultuurilugu", mis oleks abiks Virumaa, selle kihelkondade ning kodukandi kultuuriloo õpetamisel nii üldhariduskoolides kui teistes haridus- ja kultuuriasutustes oma ainekavade koostamisel ning teiste ainete õpetajaid läbivate teemade ettevalmistamisel.


Koostöös kahe Virumaakonna haridus- ja sotsiaalosakondadega koguti infot kultuuriloo õpetamise, samuti kirjanduse ning muude õppematerjalide kohta.Koostatud  Virumaa kultuuriloo õppekava on laiem, kuid selle alusel saab siduda teemasid kihelkondade ja oma kodukoha kultuurilooga.


Õppekava on koostatud ajaloo-, eesti keele ning teiste kultuuriloost huvitatud õpetajate abil ning koostöös Folkloorinõukogu ja Eesti Kirjandusmuuseumi töötajatega.


Kirjanduse bibliograafia kokkupanekul olid Kirjandusmuuseumi töötajate kõrval suureks abiks Lääne-Virumaa ja Jõhvi Keskraamatukogu, Sihtasutuse Virumaa Muuseumid ning teiste haridus- ja kultuuriasutuste töötajad.


Esitatud bibliograafiad Virumaa, kihelkondade kohta ei ole täielikud. Neid saab jooksvalt täiendada, selleks palume saata oma info elektrooniliselt marge.lepik@laane-viru.maavalitsus.ee aadressile.


Loodame, et koostatud materjalid on abiks asjahuvilistele meie Virumaa rikka kultuuriloo tutvustamisel.


Head kasutamist!Õppekava "Virumaa kultuurilugu"


Täiendavad materjalid

Lääne-Viru maakond

Ida-Viru maakond

Loodusteemaliste kultuurilooliste materjalide nimekiri 

Kasulikud lingid kirjandushuvilisele

Veel allikaid

 Kirjandust koduloo kohta ajalehtedes ja ajakirjades

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit    Rakvere, Kreutzwaldi 5, tel: 325 8044       Kirjuta toimetajale!
Made by 
www.wiseman.ee