Lääne-Virumaa info, uudised ja kaart
vihm
Täna 2..7°C
  lorts
Homme 0..7°C
  selgevihm
Ülehomme 3..7°C
      est   eng  
 
laupäev 07. detsember 18:29
Esilehekülg Maakonna info Tervisedendus Tervisedendus

TervisedendusSuitsuprii Klassi programmi lõpetas suitsupriina 84 protsenti alustanutest

Kooliõpilastele suunatud ennetusprogrammi Suitsuprii Klass lõpetas sel aastal suitsuvabana 768 klassi ehk 84 protsenti kõikidest alustanud klassidest.

Südamekuu kutsub liikuma ja suhkruga piiri pidam

Tervise Arengu Instituudi eestvedamisel on taas alanud südamekuu. Aprilli jooksul toimuvad üle Eesti liikumisüritused, et meelde tuletada, kui oluline on südametervise hoidmiseks regulaarselt liikuda ning et südame-veresoonkonnahaigusi saab tervisliku elustiiliga ennetada. Sel aastal juhime lisaks tähelepanu ka lisatud suhkru liigsele tarvitamisele.

Tervse Arengu Instutuut: lisatud suhkrute tarbimist tuleb vähendada

Tervise Arengu Instituut alustab tänasest, 27. märtsist esmakordselt teavitust, mis suunab märkama lisatud suhkruid ning vähendama nende tarbimist.Magusaga liialdamine ei ole vaid ülekaaluliste inimeste probleem. Värske rahvastiku toitumise uuringu järgi söövad täiskasvanud päevas keskmiselt kaks ning lapsed alates koolieelikutest kuni teismelisteni 3-4 korda rohkem magusat kui soovituslik.

Lääne-Viru Maavalitsus ja Harju Maavalitsus kutsuvad osalema veebikogumiku „Toidupüramiidi tipp“ koostamisel

Tervislik toitumine ei tähenda, et pead loobuma toitudest, mis sulle maitsevad. Süüa tuleb ennekõike vajadusele vastavalt, tasakaalustatult ja mitmekesiselt. Toidupüramiidi tipus olevaid maiustusi tuleks süüa pigem harva ja väikeses koguses, kuid siis süütundeta ja nautides!

Teiega koos tahame kokku panna veebiväljaande, millest leiab põnevaid retsepte, nutikaid soovitusi ja kasulikke kogemusi. Keskendume lisatavate suhkrute1 vähendamisele toidusedelis, kuid vaatame tervislikku toitumist kui tervikut, mille lahutamatuks osaks on ka liikumine.

Tervisekuud pakuvad tööandjatele inspiratsiooni

Aasta tervisedendaja Lääne-Virumaal on Margit Lichtfeld

Õpilased kujutasid ideesid, kuidas nad rohkem köögivilju sööksid

Tervise Arengu Instituudi korraldatud õpilaste omaloomingukonkursile „Kuidas panna õpilased rohkem köögivilju sööma?“ laekus kokku 696 tööd, mida oli poole võrra enam, kui eelmisel aastal. Laekunud töödest 624 olid joonistused ja 72 videod. Õpilaste peamiseks ideeks oli, et köögiviljad tuleb teha atraktiivseks ning neile ja neist valmistatud toitudele tuleks omistada supervõimed.

Noorte terviseteemalisi projekte iseloomustab nutikus

Tervise Arengu Instituudi noorte terviseteemaliste projektide konkursil TEIP ehk „Tervist edendava idee projekt“ osales sel aastal 45 projekti, neist 18 nooremast ja 27 vanemast vanuserühmast. Saabunud projekte iseloomustav märksõna on nutikus.

Tervise arengu instituut juhib tähelepanu huuletubaka, vesipiibu ja e-sigareti tarvitamise ohtudele

Täna, 24. oktoobril alustab tervise arengu instituut teavitust, millega tuletab meelde, et e-sigaret, huuletubakas ja vesipiip ei ole suitsetamise ohutum alternatiiv ega aita suitsetamisest loobuda.

Lääne-Viru Maavalitsus tunnustab tervisedendajaid

Lääne-Viru maavalitsus soovib tunnustada inimesi, kes oma aega ja energiat panustavad maakonna tervisedenduse järjepidevaks arenguks.Lääne-Viru Omavalitsuste Liit    Rakvere, Kreutzwaldi 5, tel: 325 8044       Kirjuta toimetajale!
Made by 
www.wiseman.ee