Lääne-Virumaa info, uudised ja kaart
vihm
Täna 7..11°C
  vihm
Homme 7..11°C
  vihm
Ülehomme 8..13°C
      est   eng  
 
kolmapäev 13. november 05:15
Esilehekülg Maakonna info Tervisedendus Tervisedendus

TervisedendusTervise Arengu Instituut: abi peab pakkuma seal, kus selle mõju on kõige suurem

Tervise Arengu Instituut ütleb vastuseks Põhja-Tallinna linnaosa vanem Raimond Kaljulaiu kriitikale, et nende lähtekoht abivajajate aitamiseks on erinev – abi ei peaks pakkuma seal, kus see on kõige lihtsam, vaid seal, kus selle mõju on kõige suurem.

Suitsuprii Klassi ennetusprogrammis alustab 840 klassi

Tervise Arengu Instituudi ennetusprogrammis Suitsuprii Klass osaleb sel aastal 840 klassi kokku 13 729 õpilasega üle Eesti. Eelmisel aastal osales ennetusprogrammis 911 klassi, neist suitsupriina püsis 84 protsenti.

Teavituskampaania kutsub lapsevanemaid kaitsma oma lapsi alkoholi eest kuni täiskasvanuks saamiseni

Tervise Arengu Instituut alustas lapsevanematele suunatud teavituskampaaniat „Aitäh, ema! Aitäh, isa!“. Kampaania eesmärk on, et lapsevanemad võtavad omaks idee, et nende tauniv hoiak ja kokkulepitud reeglid, mille kohaselt alkoholi enne täisealiseks saamist ei tarvitata, aitavad laste alkoholitarvitamist edasi lükata ja vähendada. Lisaks annab kampaania värskeimat infot alkoholi mõjust noorele ajule.

Tervise Arengu Instituut ootab õpilastelt ideid, kuidas suurendada köögiviljade söömist

Tervise Arengu Instituut kutsub kõiki kooliõpilasi loovtööde konkursile „Söögivahetund“, kuhu on oodatud nende ideed ja nägemus sellest, kuidas panna noored senisest enam köögivilju sööma.

Vanemakoolituste programm „Imelised aastad“ laieneb üle Eesti

2014. aasta oktoobris startinud vanemlusprogrammi „Imelised aastad“ pilootprojekt alustab sügisel viiendat etappi ning laiendab koolitusi uutesse omavalitsustesse üle Eesti.

TAI tuletab taas meelde köögiviljade söömise vajalikkust

Tervise Arengu Instituut (TAI) alustab taas köögiviljade söömist edendavat teavitust „Köögiviljad kaalu ei kasvata“, et innustada inimesi senisest oluliselt enam köögivilju sööma.

Teavituskampaania aitab lapsevanematel arendada oma vanemlikke oskusi

Tervise Arengu Instituut alustas sellest nädalast esmakordselt vanemlike oskuste arendamise kampaaniaga. 5–12-aastaste laste vanematele suunatud teavituskampaania „Elus juhtub“ eesmärk on aidata vanematel arendada oma vanemlikke oskusi ning näidata praktilisi tegutsemisviise erinevate käitumisprobleemidega toimetulekuks.

Seikluslik rattaorienteerumine

rix

20.augustist kuni 30.septembrini toimub nelja omavalitsuse koostöös ja Lääne-Viru maavalitsuse koordineerimisel mitmeid rattaorienteerumisi. Kaasa löövad Rakvere vald, Haljala vald, Sõmeru vald, Vinni vald ja mitmed teised head koostööpartnerid.

TAI üleskutse suitsetajatele: hooli ümbritsevate inimeste tervisest

Tervise Arengu Instituut (TAI) alustab täna, 4. juulil teavitust passiivse suitsetamise ohtudest. Instituut kutsub suitsetajaid üles ümbritsevate inimeste tervisest hoolima ning mittesuitsetajaid oma õiguste eest seisma.

Uuring: kondoomi kasutamine esimese vahekorra ajal on noorte seas tõusnud, kuid on juhusuhetes endiselt puudulik

Täna avaldatud Tervise Arengu Instituudi uuringust selgub, et noorte seas on esimese vahekorra ajal kondoomi kasutamise tase väga olulisel määral tõusnud, kuid kondoomi kasutamise tavad juhusuhetes ei ole viimase kümne aastaga muutunud - jätkuvalt on kõrge nende osakaal, kes juhusuhetes ei kasuta kondoomi järjepidevalt.Lääne-Viru Omavalitsuste Liit    Rakvere, Kreutzwaldi 5, tel: 325 8044       Kirjuta toimetajale!
Made by 
www.wiseman.ee