Lääne-Virumaa info, uudised ja kaart
vihm
Täna 5..9°C
  pilves
Homme 5..10°C
  selgevihm
Ülehomme 4..8°C
      est   eng  
 
esmaspäev 18. november 10:40
Esilehekülg Maakonna info Tervisedendus Tervisedendus

TervisedendusEesti terviseuuring 2014

Alanud nädal on pühendatud südametervisele

Tervise Arengu Instituut
Pressiteade
14. aprill 2013


Alanud nädalal tähistatakse Eestis 22. korda südamenädalat. Liikumisaasta toetamiseks on see pühendatud liikumisele, mis on hea tervise üks peamisi aluseid.


Lääne- Virumaa südamenädala üritused 7.-13. aprill 2014

Algas kolmas üleriigiline terviseuuring

Pressiteade

8. aprill 2014


Aprillis algasid üleriigilise terviseuuringu küsitlustööd, et hinnata Eesti rahvastiku terviseseisundit, tervist mõjutavaid tegureid ja tervishoiuteenuste kasutamist. Uuring toimub Sotsiaalministeeriumi, Statistikaameti ja Tervise Arengu Instituudi koostöös. 

Traditsiooniline südamenädal algab sel aastal 14. aprillil.

Tervise Arengu Instituut
Eelteade
1. aprill 2014

Traditsiooniline südamenädal algab sel aastal 14. aprillil.

Iga aasta aprillis on saanud kenaks traditsiooniks mõelda tavapärasest enam oma südame tervisele. Tänavu toimub traditsiooniline südamenädal 14.-20. aprill. Liikumisaasta toetamiseks ja tähistamiseks on see pühendatud liikumisele, mis on hea tervise üks peamisi aluseid. 

Eestis algab alkoholi liigtarvitamise ennetamise teavitus „Vähem on parem“

Tervise Arengu Instituut
Pressiteade
26. märts 2014

Eestis algab alkoholi liigtarvitamise ennetamise teavitus „Vähem on parem“.

Tervise Arengu Instituut alustab alkoholi liigtarvitamise ennetamise teavitust ”Vähem on parem“, mis kutsub kõiki mõtisklema enda suhte üle alkoholiga ja vaagima, mida alkoholi tarvitamisega tegelikult võidetakse või kaotatakse.Instituudi direktor Maris Jesse sõnul kuulub Eesti enim alkoholi tarbivate riikide hulka ning alkoholi tarvitamisest tervist kahjustaval viisil on ühiskonnas saanud norm. „Täna ei küsita „miks sa jood?“, vaid „miks sa ei joo?” märkis Jesse.. 

Rahvaarvu korrigeerimine muudab ka tervisestatistika kordajaid

Pressiteade
Tervise Arengu Instituut
19. märts 2014

Statistikaamet korrigeeris tänavu jaanuaris 2011. aasta rahvaloenduse ja registrite andmetele tuginedes aastate 2000–2013 rahvaarvu. Seoses sellega on Tervise Arengu Instituut ümber arvutanud ka tervisestatistika kordajad vanuserühma, maakonna ja soo järgi.

Tallinnas arutatakse täna alkoholipoliitika kujundamist

Tervise Arengu Instituut
Pressiteade
30. oktoober 2013

 

Tervise Arengu Instituut peab täna, 30. oktoobril, Tallinnas alkoholikonverentsi „Aeg otsustada“, et anda ülevaade muutustest ja suundumustest alkoholitarbimises ning alkoholipoliitikas nii meil kui mujal riikides. 

Konverentsil räägitakse toidust, harjumustest ja toitlustamisest töökohtades

Tervise Arengu Instituut

Pressiteade
19. september 2013

Tervise Arengu Instituut korraldab täna, 19. septembril Tallinnas konverentsi „Tervisesõbralik töökoht: Toidust, harjumustest ja toitlustamisest“, et anda ülevaade tööealiste inimeste toitumisharjumustest Eestis, jagada häid kogemusi toitumisharjumuste edendamisest ning  toitlustamise korraldamisest töökohtadel meil ja mujal.

Algab puu- ja köögiviljade söömise teavitus „Sööme ära!“

Tervise Arengu Instituut
Pressiteade
16. september 2013

Algab puu- ja köögiviljade söömise teavitus „Sööme ära!“Lääne-Viru Omavalitsuste Liit    Rakvere, Kreutzwaldi 5, tel: 325 8044       Kirjuta toimetajale!
Made by 
www.wiseman.ee