Lääne-Virumaa info, uudised ja kaart
vahelduv
Täna 20..25°C
  vahelduv
Homme 20..25°C
  vahelduv
Ülehomme 21..26°C
      est   eng  
 
esmaspäev 26. august 07:46
Esilehekülg Maakonna info Tervisedendus Tervisedendus

TervisedendusTervise Arengu Instituut kuulutab alates 2004. aastast välja noortele suunatud konkursi T.E.I.P.

Tervise Arengu Instituut ootab taas 12-19-aastaste noorte välja mõeldud terviseprojekte, et need koos ellu viia.

Konkursile „Tervist edendava idee projekt“ ehk TEIP on oodatud kõik huvitavad ja uudsed ideed, kuidas muuta koolikaaslaste, vanemate või kogukonna käitumist ja hoiakuid tervislikumaks ning muuta kool või koduümbrus meeldivamaks paigaks. Idee peavad noored hiljem kas ise või koos oma koostööpartneritega ellu viima. 

Projekt peaks puudutama ükskõik missugust tervisega seotud valdkonda või tervisliku keskkonna loomist: sport ja liikumine, toitumine, alkoholi, tubaka- või narkootikumide tarvitamise ennetamine või sellest loobumine, stressi vähendamine jms.

Laekunud projektidest valib žürii välja kuus parimat, millest igaüks saab ellu viimiseks

kuni 640 eurot. Lisaks saavad parimate projektide meeskonnad auhinnaks

seiklusmatka- või mängu.

Projekte hinnatakse kahes vanuserühmas: nooremad kui 8. klass (k.a.) ja vanemad kui 9. klass (k.a). Žürii jälgib projektide hindamisel idee uudsust ja omapära, mõju tervisekäitumise kujundamisele, läbimõeldud tegevuskava olemasolu ja sisukust, projekti jätkusuutlikkust ja haaratava sihtgrupi suurust.

Konkursi eesmärk on ärgitada noori mõtlema tervist edendavate tegevuste peale ja tekitada positiivset avalikku tähelepanu, kuidas hoida tervist ning tekitada mõtteid, mis suunaksid noori tervislikuma eluviisini.

Projektide esitamise tähtaeg on 15. oktoober 2014.

Projektid tuleb saata e-posti aadressile lembi.posti@tai.ee või Tervise Arengu Instituuti aadressile, Hiiu 42, Tallinn 11619, märksõnaga „TEIP“.

Projektitaotlusel peavad olema märgitud järgmised andmed: töö esitaja(te) nimi(nimed), klass, kool, juhendaja/õpetaja kontakttelefon, postiaadress ja e-posti aadress.

Parimad projektid avalikustatakse veebilehel www.terviseinfo.ee  hiljemalt 12. novembriks ning võitjaid teavitatakse ka e-posti teel.

Lisainfo konkursi kohta www.terviseinfo.ee

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit    Rakvere, Kreutzwaldi 5, tel: 325 8044       Kirjuta toimetajale!
Made by 
www.wiseman.ee