Lääne-Virumaa info, uudised ja kaart
vahelduv
Täna 20..25°C
  vahelduv
Homme 20..25°C
  vahelduv
Ülehomme 21..26°C
      est   eng  
 
esmaspäev 26. august 08:15
Esilehekülg Maakonna info Tervisedendus Tervisedendus

TervisedendusTervise Arengu Instituut ootab õpilasi koolisööklaid disainima

Tervise Arengu Instituut kutsub kooliõpilasi konkursile Söögivahetund, kuhu on oodatud  loovtööd, mis juhiksid tähelepanu koolisööklale kui keskkonnale.

Tervise Arengu Instituut
Pressiteade
25. september 2015

Tervise Arengu Instituut ootab õpilasi koolisööklaid disainima

Tervise Arengu Instituut kutsub kooliõpilasi konkursile Söögivahetund, kuhu on oodatud  loovtööd, mis juhiksid tähelepanu koolisööklale kui keskkonnale.

Joonistused või videod peavad kujutama nägemust koolisööklast kui keskkonnast, kus on meeldiv koolitoitu süüa. „Oluline on läbi mõelda, milliseid konkreetseid muudatusi kool saaks või võiks teha, et koolisöökla meeldivamaks, hubasemaks ja turvalisemaks paigaks muuta,“ lausus Tervise Arengu Instituudi projektijuht Käroliin Andrejeva. Ta lisas, et loodetavasti pakub konkurss inspiratsiooni nii kooli personalile ja –toitlustajatele, kui õpilastele endile. „Koolisöökla peaks olema mõnus paik, kuhu tullakse ja kust minnakse hea tujuga“.

Konkursil saavad osaleda õpilased 1.-12. klassini. Töid hinnatakse ja auhinnad antakse välja eraldi vanuserühmades: 1.-4. klass, 5.-9. klass ning 5.-12. klass. Parimate töödega osalenud õpilastele on auhindadeks nutikellad ja raamatupoe kinkekaardid, parima video esitanud grupile on auhinnaks LCD-teler. 

Konkurss Söögivahetund toimub üheksandat korda. Selle eesmärk on pöörata suuremat tähelepanu koolitoidu ja koolisööklate temaatikale ning väärtustada toitlustajate tööd. Eelmisel aastal, mil konkursi alateema oli „Reklaam koolitoidule“, laekus Tervise Arengu Instituuti kokku 538 loovtööd ning 18 videot.

Tööde esitamise tähtaeg on 5. november, parimad tööd valib žürii välja 26. novembriks. Konkursitööde tehnilised nõuded leiab veebiaadressilt http://www.terviseinfo.ee/et/konkursid/soeoegivahetund.

Lisainfo: Maris Jakobson, Tervise Arengu Instituudi avalike suhete nõunik, 659 3906, 5302 2737, maris.jakobson@tai.ee

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit    Rakvere, Kreutzwaldi 5, tel: 325 8044       Kirjuta toimetajale!
Made by 
www.wiseman.ee