Lääne-Virumaa info, uudised ja kaart
vihm
Täna 5..9°C
  pilves
Homme 5..10°C
  selgevihm
Ülehomme 4..8°C
      est   eng  
 
esmaspäev 18. november 10:14
Esilehekülg Maakonna info Tervisedendus Tervisedendus

TervisedendusAasta tervisedendaja Lääne-Virumaal on Margit Lichtfeld

17. novembril Lääne-Virumaa kodanikuühenduste konverentsi raames tunnustati tublisid, kes paikkonnas tegelevad tervisedendusega. Lääne-Virumaa Tervisenõukogu otsusega sai aasta tervisedendaja tiitli Margit Lichtfeldt.

 

Margit on oma südame asjaks võtnud Uhtna piirkonna inimeste tervise edenduse. Tema eestvedamisel avati augustis Uhtnas ketasgolfipark, mille idee algatajaks ta oli. Lüües ise kaasa pargi rajamisel, alates rahaliste vahendite leidmisest, maastiku ettevalmistamisest kuni pargi elementide tellimise ja paigaldamiseni välja. Töösse haaras ta kogu oma perekonna ning aktiivsemad kogukonna liikmed.

 

Juba aastaid on Margit korraldanud Uhtnas erinevaid pere- ja spordipäevi, üheskoos paikkonna rahvaga tähistatakse südamenädalat, vastlapäeva, lihavõtteid. Tema algatusel on jagatud teadmisi kepikõnnist, tervislikust toitumisest ja liikumise olulisusest. Koos kogukonna rahvaga on käidud ühistel jalgrattamatkadel mööda pärandkultuuri radu.

 

Lisaks sellele veab Margit päästeala noorteringi ja teeb aktiivset koostööd maanteeametiga. Kõiki neid tegevusi teeb Margit vabatahtlikkuse korras ja enda initsiatiivil. Tasuks on rõõm tehtu üle ning inimeste säravad silmad.

 

Margit on hea meeskonna liige, kelle peale võib alati kindel olla. Ta ei pea paljuks hoolitseda kogu kogukonna terviseedenduse eest.

 

Igapäeva töös on Margit Uhtna kooli sotsiaalpedagoog, kes on võitnud laste usalduse ja südame. Tema juures käiakse nii muret kurtmas kui rõõme jagamas. Ta on hea kolleeg, kes lööb kõiges kaasa ja ärgitab ka teisi tegutsema.

 

Vabal ajal laulab Margit Uhtna naiskooris, teeb aktiivselt sporti, naudib teatrietendusi ja kontserte. Lisaks on Margit Sõmeru vallavolikogu liige ning sotsiaal- ja tervishoiukomisjoni esimees.

 

2016. aasta nominendid:

 

ENE KIISLA- Tamsalu Tervisekeskuse, Vajangu piirkonna pereõde

MARCO AITMAN- Haljala vallavalitsus, spordijuht

RAILI ROOBA- Lehtse Kool, Tapa Vene põhikool, õpetaja

MAARIKA KONGI- Rajaleidja keskus, psühholoog

KERSTI PIHT- Uhtna ja Sõmeru lasteaed, õpetaja

URVE RINGMETS- Kadrina lasteaed, õpetaja

JAKK VETTIK- Rakvere Spordikool, treener

MARGIT LICHTFELDT- Uhtna Kool, õpetaja

 

Siiani on Lääne-Viru maakonnast tunnustatud: Olga Boitsov (2012), Milvi Kompus (2013), Viivika Roostar (2014), Tiina Pihlak (2015).


Lääne-Viru Omavalitsuste Liit    Rakvere, Kreutzwaldi 5, tel: 325 8044       Kirjuta toimetajale!
Made by 
www.wiseman.ee