Lääne-Virumaa info, uudised ja kaart
vihm
Täna 11..15°C
  vihm
Homme 11..15°C
  vihm
Ülehomme 9..13°C
      est   eng  
 
laupäev 19. oktoober 07:34
Esilehekülg Maakonna info Tervisedendus Tervisedendus

TervisedendusSüdamenädal kujunes osalejate rohkeks

Tervise Arengu Instituut
Pressiteade
23. aprill 2013

Südamenädala liikumisüritustel osales üle 10 000 inimese ja läbiti 41 000 kilomeetrit. 


Toimunud südamenädala liikumisüritustel „Sinu sammud loevad“ registreeriti kokku 10 600 inimest üle Eesti, kes läbisid üle 41 000 kilomeetri. Maakondadest oli enim osalejaid Viljandi- ja Järvamaal ning Pärnu- ja Hiiumaal.

Südamenädalal lõi kaasa ka arvukalt lasteaedu, koole ja töökohti, samuti spordiklubisid, kuid neis peetud ettevõtmised Tervise Arengu Instituudi statistikas ei kajastu.

Instituudile oli südamenädalaks teada antud üle 200 liikumisele pühendatud ettevõtmise – matka, kepikõndi, orienteerumist, jooksu jms, millest umbes pooled peeti lõppenud nädalavahetusel. Neid täiendasid ka tervisenäitajate mõõtmised ning loengud ja konsultatsioonid tervise ja liikumise teemadel. Üritustega olid kaetud kõik maakonnad.

Eelmise aastaga võrreldes osales tänavu südamenädala avalikel üritustel inimesi veidi üle 3000 enam, kuid samas kasvas oluliselt ka ürituste-ettevõtmiste arv. Tegemist oli kolmanda aastaga, mil südamenädal keskendus liikumisele kui ühele parimale viisile ennetada südamehaigusi.

Südamenädalat peetakse iga aasta aprilli kolmandal nädalal. Tänavune südamenädal oli Eestis juba 21.

Eesti Kardioloogide Selts soovitab südame kaitsmiseks 3 kilomeetrit kõndi või 30 minutit ükskõik millist mõõdukat liikumist päevas. Tervisetreeninguks sobivad kõige paremini kepikõnd, sörkjooks, kiire kõnd, ujumine, jalgrattasõit, tantsimine, sõudmine, uisutamine ja rulluisutamine. Südamehaiguste ennetamiseks on kõige olulisem liikumisharrastuse regulaarsus, mitte niivõrd intensiivsus.

Ürituste läbiviimist toetab Euroopa Liit Euroopa Sotsiaalfondi programm „Tervislikke valikuid toetavad meetmed 2013–2014“.

Lisainfo: Maris Jakobson, Tervise Arengu Instituudi avalike suhete nõunik, 659 3906, 5302 2737, maris.jakobson@tai.ee

TAIEL Sotsiaaltoetuste Fond+TAI

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit    Rakvere, Kreutzwaldi 5, tel: 325 8044       Kirjuta toimetajale!
Made by 
www.wiseman.ee