Lääne-Virumaa info, uudised ja kaart
vihm
Täna 0..4°C
  selgevihm
Homme 0..4°C
  lorts
Ülehomme 0..4°C
      est   eng  
 
reede 13. detsember 04:29
Esilehekülg Maakonna info Tervisedendus Tervisedendus

TervisedendusSuitsuprii klass konkurss 2013 – 2014

Tervise Arengu Instituut viib kaheteistkümnendat õppeaastat järjest läbi Suitsuprii klassi konkurssi, mis toimub sel korral 07.10.2013-07.04.2014.

EL Sotsiaaltoetuste Fond+TAI

Suitsuprii klassi võistlus on suitsetamisvastane ennetusprogramm 4.–12. klasside õpilastele. Konkursi peamisteks eesmärkideks on ennetada või edasi lükata suitsetamise ja suitsuvabade tubakatoodete tarbimise alustamist laste ja noorte seas, motiveerida tubakat tarbivaid õpilasi sellest loobuma ning toetada tubakavabadust kui eluviisi.

Kõik vajalikud dokumendid konkursil osalemiseks on lisatud meilile ja on kättesaadavad ka Terviseinfo veebilehelt www.terviseinfo.ee konkursside alt.

2010.aasta kooliõpilaste tervisekäitumise uuringu andmetel on Eesti õpilastest vähemalt korra elu jooksul suitsu proovinud ligi 50 % ning 13,5% õpilastest tarvitab hetkel mõnda tubakatoodet. Kui 11-aastatest poistest on suitsu proovinud 30% , siis 15-aastastest poistest juba 79% või kui 13-aastastest poistest suitsetab igapäevaselt 6%, siis 15-aastastest poistest juba 16%. Tüdrukute arvud on senini igas eagrupis veel poiste  omadest madalamad, kuid vanemaks saades ilmneb tendents tüdrukute ja poiste vahelise erinevuse vähenemisele. Mida varem hakatakse tubakat tarvitama, seda raskem nikotiinisõltuvus välja kujuneb. Teismelistel tekib sõltuvus kiiremini kui täiskasvanutel.

Uuringus küsiti 15-aastastelt õpilastelt, kui vanalt nad suitsetasid oma esimese sigareti. 48% tüdrukutest ja 63% poistest vastasid, et läitsid oma esimese sigareti 13-aastaselt või varem.

Rahvusvahelises järjestustabelis on Eesti selle näidu poolest esimesel kohal, tõdedes, et meie lastel ja noortel on kõige suurem huvi sigaretti proovida võimalikult noores eas. Eesti, Leedu ja Läti moodustasid tabelis esikolmiku, Soome oli 9. kohal.

Seega tubakaennetusega alustada ei ole kunagi liiga vara.

Kõikide suitsupriina lõpetanud klasside vahel loosime välja 15 x 320 eurost auhinda

Täpsema info leiate kirjaga kaasas olevast konkursi juhendist


Lugupidamisega, 

Reelika Viitamees

Projektijuht

Tervise Arengu Instituut

reelika.viitamees@tai.ee
Tel: +372 659 3972

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit    Rakvere, Kreutzwaldi 5, tel: 325 8044       Kirjuta toimetajale!
Made by 
www.wiseman.ee