Lääne-Virumaa info, uudised ja kaart
vihm
Täna 2..7°C
  lorts
Homme 0..7°C
  selgevihm
Ülehomme 3..7°C
      est   eng  
 
laupäev 07. detsember 19:29
Esilehekülg Uudised
14. mai 13:43

Rakvere Rohenädal 2018 pakub rikkalikku programmi

Rakvere Linnavalitsus
PRESSITEADE
08.05.2018
 
Rakvere Rohenädal 2018 pakub rikkalikku programmi
 
Esmaspäeval, 21. mail algav keskonnateemaline Rakvere Rohenädal 2018 ühendab endas keskkonnateemat, kultuurisündmusi, kogukondlikku liikumist ja koostööd. 

“Rohenädala eesmärk on teadvustada keskkonna hoidmist, säästvat eluviisi, teadlikke tarbimisharjumusi ja taaskasutust. Teist aastat toimuv rohenädal kestab 21.–27. maini, pakkudes rohkesti tegevust igas eas linlastele,” kirjeldab Rakvere Kultuurikeskuse projektijuht Katrin Põllu.

Rohenädala vältel on linnavalitsuse fuajees üleval laste joonistusvõistluse "Minu roheline jalajälg" näitus ja linnaruumis iseseisvalt nutiseadmega läbimiseks kolm avastusrada, sobides kõigile huvilistele ja koolilastele. Teisipäevast pühapäevani saab kell 12.00 sooduspiletiga külastada giidi saatel Rehbinderi maja ja näitust “Kuidas toita ära 9,5 miljardit inimest?”. 
Maikuu lõpuni saab Lääne-Viru Keskraamatukogus uudistada fotograaf Meeli Küttimi fotonäitust “Urban dogs”, kus portreteeritakse koeri igapäevase linnamaastiku keskel.

Esmaspäev, 21. mai on rohelise teekonna ja rohelise riietuse päev, mil kutsutakse kõiki liikuma ilma autota, registreerides enda autovaba teekonna pikkuse ning kandma rohelisi riideid ja aksessuaare. Päeval toimub teatrikinos keskkonnateemaline filmiprogramm lastele ja õhtul kell 19 on huvilistel võimalus tasuta vaadata dokumentaalfilmi „Moest väljas“. Rohenädala filmiprogramm toetab keskkonnasõbralikku ja mõistlikku tarbimist. Õhtul kell 19 toimub ka tammiku retk.

Teisipäev, 22. mai on rohelise Rakvere päev, mida tähistatakse Arengukoostöö Ümarlaua eestvedamisel seminariga “Väikesed kogukonnad suure maailma sees - Rakvere”.
Kolmapäeval, 23. mail toimub Rohuaia lasteaia keskkonnalaat, kus on müügil laste kasvatatud taimed, viiakse läbi keskkonnaprogramm ja toimuvad erinevad õpitoad. Lisaks saab osaleda ekskursioonidel Rakvere veetöötlusjaama, Rakvere reoveepuhastisse, Lääne-Viru jäätmekeskusesse. 

Neljapäeval, 24. mail korraldab Eesti Geoloogiateenistuse Rakvere linnuses avastusretke „Millest kõnelevad kivid”. Õhtupoolikul on kõik oodatud Rakvere keskväljakul toimuvale taaskasutus- ja ökolaadale. Kaubeldakse taaskasutusmaterjalidest meisterdatud toodetega, ökotoodete ja talutoodetega. Esinevad linna kultuurikollektiivid ja Silver Sepp. Kontsertpaiga lavaks on Silver Sepa neljal rattal liikuv seitsme meetri kõrguse purjega liikuv sisemaapurjekas. Kontserdi lõpetab Silver Sepa ja laste ühine musitseerimine omavalmistatud pillidel. Kõik on oodatud kaasa lööma!

Reedel, 25. mail on õuestöötamise ja koolidel ning lasteaedadel õuesõppe päev. Hilisõhtul on võimalus osaleda öisel nahkhiireretkel.

Laupäev, 26.05 algab varahommikuse linnulauluretkega Peeter Hussari juhtimisel. Veel saab minna Looduskaitsekuu matkale Muuksi klindineemiku kallasrajale. Esimest korda toimuvad Rakveres ülelinnalised hoovimüügid, mida on oodatud korraldama nii eraisikud, organisatsioonid kui ettevõtted. Pärastlõunal on kõik koeraomanikud koos oma lemmikutega oodatud osalema matkal "Puhas ring, puhas king".

Pühapäeval, 27. mail viib looduskaitsekuu matk huvilised põnevale avastusretkele Pärispea poolsaarele. Rohenädala lõpetab piknik Rahvaaias, kuhu on oma piknikukorviga oodatud kõik linnaelanikud.

Enamus rohenädala sündmusi on huvilistele tasuta, kuid mitme sündmuse puhul on osalemiseks vajalik eelregistreerimine. Programmi ja registreerimisinfo leiate Facebook: Rakvere Rohenädal 2018 ja Rakvere Kultuurikeskuse kodulehelt http://rakverekultuurikeskus.ee/

Rohenädal saab teoks Rakvere Linnavalitsuse, Rakvere Kultuurikeskuse, Keskkonnaameti, Lääne-Viru Keskraamatukogu, Rakvere Loovuskeskuse, Kristallkotkas OÜ, Eesti Geoloogiateenistuse, MTÜ Virumaa Mahetootjad, Rakvere Teatrikino, Rehbinderi maja, Rakvere O.T.T, Juhan Kunderi Seltsi, Rakvere Rohuaia Lasteaia, Rakvere Lasteaed Triin, KIKi ja Kultuurkapitali ühises koostöös.
 
Lisainfo:
Katrin Põllu
Projektijuht
Rakvere Kultuurikeskus
Tel 523 8857


Lääne-Viru Omavalitsuste Liit    Rakvere, Kreutzwaldi 5, tel: 325 8044       Kirjuta toimetajale!
Made by 
www.wiseman.ee