Lääne-Virumaa info, uudised ja kaart
vihm
Täna 9..12°C
  selgevihm
Homme 9..12°C
  vihm
Ülehomme 9..16°C
      est   eng  
 
reede 20. september 04:56
Esilehekülg Uudised
17. aug 09:30

Venevere küla avab ühismatkaga korrastatud matkaraja

Vinni valla Venevere küla avab 26. augustil korraldatava matkaga külarahva ühiste jõududega korrastatud 5 km pikkuse Venevere matkaraja ning avab matkaraja alguses oleva uue purde.

MTÜ Venevere Haridus- ja Kultuuriselts juhatuse liikme Kristel Oja sõnul ehitasid 2009.aastal Kevadtormist osa võtnud noorsõdurid Venevere puhkeala serval purde üle Avijõe. „Sellest ajast alates on see olnud meie väikese matkaraja alguseks. Kuid aeg tegi oma töö ja juba eelmisel suvel oli purre üsna lagunenud olemisega.“

Venevere külaselts otsustas vana purde lammutada ja ehitada uue ning ühtlasi korrastada matkarada ja paigaldada uued suunaviidad. Raha, 1500 eurot tööde tegemiseks taotleti õnnestunult Eesti Külaliikumise Kodukant taotlusvoorust, mis toetas kogukondade algatusi Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva kingituste tegemiseks. „Leidsime, et uue purde rajamine ja matkarade korrastamine oleks ilus kingitus kogu külale.“

Ühisel jõul lammutati vana ohtlikuks muutunud purre juba enne jaanipäeva, sellest saadud materjal moodustas suurema osa Venevere küla jaanilõkkest.

Kristel Oja sõnul on praeguseks valmis saanud uued suunaviidad,  matkarada on suures osas puhastatud ning peagi algamas uue purde paigaldustööd.

Matkarada on  umbes 5 kilomeetrit pikk ja kulgeb üsna lihtsal maastikul, nii et selle läbimine peaks olema jõukohale peaaegu kõigile. Kõigil osaleda soovijail palume koguneda 26. augustil kell 10.00 Venevere puhkealal, nn mäe juurde.

Hilje Pakkanen

17.8.2018


Lääne-Viru Omavalitsuste Liit    Rakvere, Kreutzwaldi 5, tel: 325 8044       Kirjuta toimetajale!
Made by 
www.wiseman.ee